A Bartók Béla Zeneművészeti Intézet hallgatói az alábbi versenyeken eredménnyel vettek részt:

OTDK országos döntő (Pécs, 2017.)

Papp Zsófia - 1. helyezés
Konzulens: Gáspárné Dr. Tóth Marica

XIV. Országos Dohnányi Ernő Kamarazene Találkozó és Verseny (2017. március)

Nívódíjat kaptak:

Nádasdi Ferenc - hegedű, Bodor Enikő - gordonka, Viszlai Dániel - zongora
Mendelssohn: c-moll trió I. tétel
Felkészítő tanár: Gál Tamás

Pulfer Renáta - hegedű, Buzga Zsanett - gordonka, Horváth Cintia - zongora
Rachmaninov: Elégikus trió
Felkészítő tanár: Gál Tamás

Veronai Nemzetközi Kórusverseny - Olaszország, 2015. április 8-12.

az Intézet Nőikara és Sándor Zoltán karnagy

Arany minősítés

XII. Országos Dohnányi Ernő Kamarazene Találkozó és Verseny (2015. március)

Nívódíjat kaptak:

Blaskovics Bence - cselló, Viszlai Dániel - zongora
Rachmaninov: Cselló - zongora szonáta
Felkészítő tanár: Iván Klára

Homoki Anna - hegedű, Bolykó Judit - hegedű, Nagy Renáta - mélyhegedű, Blaskovics Bence - gordonka
Debussy: Vonósnégyes
Felkészítő tanár: Soós Gábor

Nemzetközi gitárverseny - Dolny Kubín (Szlovákia), 2014. május

Farkas Dénes - II. díj
Felkészítő tanár: Papp Sándor

XI. Országos Dohnányi Ernő Kamarazene Találkozó és Verseny (2014. március)

Nívódíjat kaptak:

Csécsi Hajnalka - cselló, Csuka Ágnes - zongora

Homoki Anna - hegedű, Blaskovics Bence - cselló, Kertész Miklós - zongora

V. Kortárszenei verseny - Szeged (2013. július)

Deme-Farkas Rita és Dobos Zsuzsanna - kiemelt nívódíj
Felkészítő tanár: Pappné Dr. Schmiedt Annamária

OTDK országos döntő (Eger, 2013.)
Bartha Ráhel - 2. helyezett
Konzulens: Széplaki Zoltán

Országos kortárs magyar zongorafesztivál - Győr (2013. április)
Tóth Sándor - kiemelt nívódíj
Felkészítő tanár: Réti Balázs

La Stravaganza Nemzetközi Kamarazenei Verseny, Kolozsvár (2013. május)
Volante Consort - különdíj (Bartha Ráhel, Csiki Lilla, Fodor Csaba, Helmeczi Bernadett, Kacsur Andrea, Kovács Attila, Kozák Anita)
Felkészítő tanár: Széplaki Zoltán

X. Országos Dohnányi Ernő Kamarazene Találkozó és Verseny (2013. március)
Nívódíjat kaptak:
Viszlai Dániel - zongora, Jakab Zsófia és Kermjét Kitti - hegedű, Karafa Zsuzsa - mélyhegedű, Blaskovics Bence - cselló

14. Neuchateli Nemzetközi Kórusfesztivál és Verseny - Svájc (2012. augusztus) 

 az Intézet Nőikara és Sándor Zoltán karnagy 

  – nőikari kategória – megosztott II. díj 
  – „Az ifjúság számára legjobban összeállított repertoár” – különdíj

25. Bartók Béla Nemzetközi Kórusverseny – Debrecen (2012. július) 

  az Intézet Nőikara és Sándor Zoltán karnagy – nőikari kategória – II. díj

Szabó Csaba Emlékverseny (2012.)

  Kovács Sára Valéria – megosztott II. díj 
  Balogh Orsolya – döntős 
  Felkészítő tanár: Oross Veronika 
  Zongorán közreműködött: Soós Orsolya

Nemzetközi Gitárverseny – Dolny Kubin, Szlovákia (2012.) 

  Király Tamás - III. díj 
  Felkészítő tanár: Papp Sándor

XI. Országos Dohnányi Ernő Kamarazene Találkozó és Verseny (2012. március)

  Vajda Barnabás – különdíj kiemelkedő egyéni teljesítményért 
  Felkészítő tanárok: Tóth Erika, Iván Klára és Kostyál Kálmán

9. Nemzetközi Ütőhangszeres Verseny – Ermo, Olaszország 

  Tóth Tamás – dobfelszerelés kategória – III. díj 
  Felkészítő tanár: Szabó István

VIII. Országos Dohnányi Ernő Kamarazene Találkozó és Verseny, Debrecen (2011. március 4-6.) 

Tamás Dávid - klarinét, Csécsi Hajnalka - gordonka, Hankószky Tünde - zongora -nívódíj 
Vajda Barnabás - hegedu, Csécsi Hajnalka - gordonka, Csuka Ágnes - zongora - nívódíj

Országos Klarinétverseny (2010. április 24.) 
Tamás Dávid 1. évf. klarinét szakos hallgató – különdíj

II. Főiskolai Fuvolaverseny (2010. március 26–27.) 
I. korcsoport: II. helyezett Makó Rita 2. évf. zeneismeret szakos hallgató 
II. kategória győztese Nagy Etelka Róza 3. évf , II. helyezett Kővári Dóra 3. évf. hallgatók

VII. Országos Dohnányi Ernő Kamarazene Találkozó és Verseny (2010. március 5-7.) 
Nívódíjat kaptak: 
Balogh Orsolya 2. évf. fuvola – Vajda Barnabás 2. évf. hegedű – Bukovszki Beatrix 1. évf. hegedű – Csécsi Hajnalka 1 évf. gordonka szakos hallgatók 
Előadói különdíjban részesült: Vajda Barnabás 2. évf. hegedű szakos hallgató

A Miskolci Egyetem Bartók Béla Zenemuvészeti Intézetének hangszeres versenye vonós hallgatók számára (2010. január 22.) 
A vetélkedő győztesei: 
Lengyel Laura 3. évf. csellista – Bruch: Kol Nidrei 
Sereg Anita 4. évf. hegedűs hallgató – Bartók Béla: I. rapszódia

7. Nemzetközi Klarinétverseny, Carlino (Olaszország) Junior kategória (2009. október)
Anderkó Dániel – I. helyezés

La Stravaganza Nemzetközi Kamarazenei Verseny, Kolozsvár (2009. május)
Blockflöte kvintett - különdíj (Bartha Ráhel, Bene Beáta, Panyiczki Anikó, Virágh Lilla, Zubay Eszter)
Felkészítő tanár: Széplaki Zoltán

ETDK – 2008. november 
Elek Boglárka – I. helyezés 
Solymosi Árpád – I. helyezés

VI. Országos I. Nemzetközi Simándy József Énekverseny 
Lévai Enikő Éva – különdíj

IV. Országos Főiskolai Vonósverseny – Miskolc (2008. május 1-4.) 
Szabó Sándor – különdíj

Elso Musical Nemzetközi Énekverseny – Bécs (2007. december 27) 
Kandolka Nóra – I. helyezés

ETDK – 2007. november 
Gurbán Eszter – I. helyezés 
Seipel Jázmin és Koloss András – II. helyezés

International Interpretative Brasswind Instruments Competition – Brno (2007. április 27. - május 1.) 
Leiter János – IV. helyezés

Országos Musical Verseny – Székesfehérvár (2007. április 22.) 
Ágoston Katalin – I. helyezés 
Papp Eszter – III. helyezés 
Fábián János – III. helyezés

IV. Országos Főiskolai Kamarazene Találkozó és Verseny – Debrecen (2007. március) 
Kamaracsoport – különdíj 
Deák Anita - zongora 
Váradi Elek – hegedű 
Vajda Gergely – hegedű 
Kiss Krisztina – brácsa 
Béres Angelika – gordonka

ETDK – 2006. november 28. 
Gurbán Eszter – I. helyezés 
Seipel Jasmine és Koloss András – II. helyezés 
Domonkos Attila – III. helyezés 
Sólyom Árpád – III. helyezés 
Németh Imre – III. helyezés 
Molnár Tamás – III. helyezés

Székely Mihály Énekverseny – Jászberény (2006.) 
Szerdahelyi Pál – II. helyezés + különdíj 
Galambos Hajnalka – különdíj

III. Országos Főiskolai Kamarazene Találkozó és Verseny - Debrecen (2006. március) 
Szor Gabriella (zongora) és Domonkos Attila (hegedu) - nívódíj 
Felkészítő tanár: Gáspárné Tóth Marica

ETDK – 2005. november 
Seipel Jasmine – I. díj 
Virág Csaba – I. díj 
Cseh Béla – I. díj 
Stók Pál – I. díj 
Domonkos Attila – II. díj 
Gurbán Eszter – II. díj 
Kiss Krisztina – III. díj 
Lakatos Diána – III. díj

Ádám Jenő Énekverseny – Szolnok (2005.) 
Galambos Hajnalka – IV. helyezés

XXVII. OTDK – Szeged (2005. április) 
Peto Martina – II. helyezés 
Tálas Anna – III. helyezés

VII. Regionális Énekverseny – Miskolc (2005.) 
Opera-műdal kategória: Lévay Enikő – III. helyezés

III. Országos Főiskolai Vonósverseny– Miskolc (2005. április 23-26) 
Hegedű kategória: Varró Katalin – I. díj 
Szabó Sándor – III. díj 
Brácsa kategória: Baróczi Anita – III. díj 
Cselló kategória: Matakovics Kamilla – II. díj 
Dezso Sándor – különdíj

XXVIII. Országos Főiskolai Rézfúvós és Ütőhangszeres Találkozó és Verseny – Debrecen (2005. március 21-22)
kürt kategória: Tornyai Ferenc – II. helyezés 
trombita kategória: Murányi János – III. helyezés

II. Országos Főiskolai Kamarazene Találkozó és Verseny – Debrecen (2005. március 11-13.) 
Vonós kvintett – Nívódíj 
Varró Katalin – hegedu 
Csáki Katalin – hegedu 
Gyura Krisztina – brácsa 
Vörös Eszter – gordonka
Matakovics Kamilla - gordonka 
Művészeti vezető: Kostyál Kálmán

ETDK – 2004. november 
Pető Martina – I. díj 
Tálas Anna – I. díj

ETDK – 2003. december 
Bene Zsuzsa – I. díj 
Dezső Sándor – I. díj 
Tóth Nikolett – II. díj

8. Nemzetközi Kórusverseny– Mainhausen (2003. június 13-15) 
BBZI Nőikara – III. helyezés 
Művészeti vezető: Sándor Zoltán

XXVI. OTDK – Budapest (2003. április) 
Éliás Dániel – I. díj 
Bene Zsuzsa – II. díj 
Tóth Nikoletta – elismerő oklevél 
Pechtol Csilla – elismerő oklevél 
Krucsainé Somogyi Éva – elismerő oklevél

Zathureczky-Emlékverseny Balassagyarmat (2003. március 27-30) 
Papp Mária – Különdíj


Országos Főiskolai Rachmanyinov Zongoraverseny – Debrecen (2003. március) 
Tóth Mária – I. helyezés 
Bene Zsuzsa – III. helyezés 
Jaczkó Anna – III. helyezés

ETDK – 2002. december 
Éliás Dániel – I. díj 
Pechtol Csilla – I. díj 
Krucsainé Somogyi Éva – II. díj 
Takács Angéla – II. díj 
Illés Eszter – II. díj 
Povázsay Krisztina – III. díj 
Tóth Nikolett – III. díj 
Papp Mária – III. díj 
Varró Katalin – III. díj

Tanárképző Főiskolák Országos Fuvolaversenye – Miskolc (2002. november) 
Illés Eszter – II. díj

II. Országos Főiskolai Vonósverseny– Miskolc (2002. április 3-6) 
Hegedű kategória: Papp Mária – különdíj 
Cselló kategória: Éliás Dániel – I. díj 
Nagybőgő kategória: Endrédy Zsófia – II. díj

5. Weidinger Imre Nemzetközi Fagottverseny – Pécs (2002. április) 
Rendes Renáta – III. díj

Országos Főiskolai Schumann-Dohnányi Zongoraverseny – Debrecen (2002. március) 
Bokor Ildikó – I. díj

XXV. Országos Rézfúvós-ütőhangszeres Találkozó – Debrecen (2002. március) 
ütő kategória: Valádi Zsolt – II. díj

ETDK – 2001. november 
Pechtol Csilla – I. díj 
Krucsainé Somogyi Éva – II. díj 
Povázsay Krisztina – III. díj 
Trepszker Olna – III. díj

4. Nemzetközi Kórusverseny – Fivizzano (2001. június 28-július 1.) 
BBZI Nőikara – I. helyezés 
Művészeti vezető: Sándor Zoltán

4. Nemzetközi Kórusverseny – Fivizzano (2001. június 28-július 1.) 
Bartók Béla Kórus – I. helyezés 
Művészeti vezető: Sándor Zoltán

I. Országos Főiskolai Kamarazene Találkozó és Verseny – Debrecen (2004. március 5-7.) 
Student Vonósnégyes – Nívódíj 
Varró Katalin – hegedű 
Csáki Katalin – hegedű 
Gyura Krisztina – brácsa 
Vörös Eszter – gordonka 
Muvészeti vezető: Kostyál Kálmán

XXIV. Országos Rézfúvós-ütőhangszeres Találkozó – Debrecen (2001. április 20-21.) 
ütő kategória: Báthori Lóránt – különdíj 
kürt kategória: Bodor Krisztián – II. díj 
Dredor Roland – IV. díj

II. Országos Simándy József Énekverseny (2000. Szeged) 
Magyar Gabriella - III. helyezés

Főiskolák Országos Rézfúvós Versenye – Debrecen (1999. március 30-31.) 
Kürt kategória: Nagy Zsolt – I. díj

Chopin Zongoraverseny – Debrecen (1999. március 27-29.) 
Brezóczky Gabriella – különdíj

I. Országos Főiskolai Hegedu- és Gordonkaverseny –Miskolc (1999. szeptember 23-25.) 
Hegedű: Szalados Gyöngyi – III. helyezés 
Gordonka: Gergely Bálint - I. helyezés

Elérhetőségek

  3515, Miskolc-Egyetemváros, Pf.1, 
  0646/343-800
  0646/343-800
  Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Hol található az Intézet?

hungary map

 

Galéria


Megnyitás